8 – 14 Februarie

sport la tv

Toate competiţiile sunt LIVE

Cele mai interesante meciuri sunt evidenţiate cu roşu

 

Luni

19:30 FOTBAL DE SALĂ: Sferturi de finală (Campionatul European) Eurosport1

21:30 FOTBAL: Espanyol – Real Sociedad (Liga BBVA) DigiSport2 / DolceSport1

22:00 FOTBAL DE SALĂ: Sferturi de finală (Campionatul European) Eurosport1

 

Marţi

13:45 COMBINATA NORDICĂ: Cupa Mondială Eurosport1

16:00 COMBINATA NORDICĂ: Cupa Mondială Eurosport1

19:30 FOTBAL DE SALĂ: Sferturi de finală (Campionatul European) Eurosport2

19:45 SĂRITURI CU SCHIURILE: Cupa Mondială Eurosport1

21:30 FOTBAL: Stuttgart – Borussia Dortmund (Cupa Germaniei) DolceSport1

21:45 FOTBAL: West Ham – Liverpool (Cupa Angliei) Sport.ro

22:00 FOTBAL DE SALĂ: Sferturi de finală (Campionatul European) Eurosport1

 

Miercuri

13:45 COMBINATA NORDICĂ: Cupa Mondială Eurosport1

16:00 COMBINATA NORDICĂ: Cupa Mondială Eurosport1

17:45 SĂRITURI CU SCHIURILE: Cupa Mondială Eurosport1

21:30 FOTBAL: Bochum – Bayern Munchen (Cupa Germaniei) DolceSport2

22:00 FOTBAL: PSG – Lyon (Cupa Franţei) DolceSport1

22:00 FOTBAL: Valencia – Barcelona (Cupa Spaniei) DigiSport1

0:30 RUGBY: Irlanda – Ţara Galilor (6 Naţiuni) DolceSport1

3:00 BASCHET: Cleveland – LA Lakers (NBA) DolceSport1

 

Joi

15:30 – 21:00: Sporturi de iarnă  Eurosport1

19:30 FOTBAL DE SALĂ: Semifinale (Campionatul European) Eurosport2

22:00 FOTBAL DE SALĂ: Semifinale (Campionatul European) Eurosport1

 

Vineri

18:00 POLO: Dinamo – Steaua (Liga Naţională) DigiSport4

18:15 – 22:00: Sporturi de iarnă  Eurosport1

21:30 FOTBAL: Mainz – Schalke 04 (Bundeslinga) Eurosport2

22:30 FOTBAL: Benfica – Porto (Liga Sagres) DigiSport2

2:45 SCHI ALPIN: Cupa Mondială Eurosport1

 

Sâmbătă

5:45 SCHI ALPIN: Cupa Mondială Eurosport1

10:00 – 15:00: Sporturi de iarnă  Eurosport2

11:00 POLO: Dinamo – Steaua (Liga Naţională) DigiSport1

11:15 SCHI ALPIN: Cupa Mondială Eurosport1

14:30 FOTBAL: Sunderland – Manchester United (Premier League) Eurosport1

16:15 FOTBAL: Dortmund – Hanovra (Bundeslinga) Eurosport2

16:45 FOTBAL: Crystal Palace – Watford (Premier League) Eurosport1

18:00 FOTBAL: Viitorul – CSMS Iaşi (Liga 1) DigiSport1 / DolceSport1

18:00 FOTBAL: PSG – Lille (Ligue 1) DigiSport4

19:30 FOTBAL: FC Koln – Eintracht Frankfurt (Bundeslinga) Eurosport2

20:30 FOTBAL: Astra – CFR Cluj (Liga 1) DigiSport1 / DolceSport1

21:15 BIATLON: Cupa Mondială Eurosport1

21:45 FOTBAL: Juventus – Napoli (Serie A) DigiSport2

22:00 FOTBAL DE SALĂ: Finala (Campionatul European) Eurosport2

2:30 SCHI ALPIN: Cupa Mondială Eurosport1

 

Duminică

5:45 SCHI ALPIN: Cupa Mondială Eurosport1

9:45 SANIE: Cupa Mondială Eurosport2

11:15 SCHI ALPIN: Cupa Mondială Eurosport1

12:30 SCHI FOND: Cupa Mondială Eurosport2

13:15 SCHI ACROBATIC: Cupa Mondială Eurosport2

13:30 HANDBAL M: Granollers – Dinamo (Cupa EHF) DigiSport3 / DolceSport2

13:40 FOTBAL: Arsenal – Leicester (Premier League) Eurosport1

16:00 FOTBAL: Aston Villa – Liverpool (Premier League) Eurosport1

16:00 RUGBY: Italia – Anglia (6 Naţiuni) DolceSport2

16:15 FOTBAL: Hamburger SV – Monchengladbach (Bundeslinga) Eurosport2

17:30 SĂRITURI CU SCHIURILE: Cupa Mondială Eurosport1

18:00 FOTBAL: Manchester City – Tottenham (Premier League) DolceSport2

18:30 FOTBAL: FC Augsburg – Bayern Munchen (Bundeslinga) Eurosport2

18:45 BIATLON: Cupa Mondială Eurosport1

19:00 FOTBAL: Dinamo – FC Botoşani (Liga 1) DigiSport1 / DolceSport1

20:00 HANDBAL F: Fleury – HCM Baia Mare (Liga Campionilor) DigiSport2 / DolceSport2

3:30 BASCHET: All Star Game (NBA) DolceSport1