10 – 16 Aprilie 2017

sport la tv

Toate competitiile sunt LIVE

Cele mai interesante meciuri sunt evidentiate cu rosu

 

Luni

20:30 FOTBAL: Astra – Dinamo [Liga 1] DigiSport1 / DolceSport1

21:30 FOTBAL: Crystal Palace – Arsenal [Premier League] Eurosport1

 

Marti

18:00 FUTSAL: Romania – Portugalia [Preliminarii EURO 2018] DigiSport2

20:00 POLO: Romania – Germania [Liga Mondiala] DigiSport2

21:45 FOTBAL: Juventus – Barcelona [Liga Campionilor] ProTv

21:45 FOTBAL: Borussia Dortmund – Real Madrid [Liga Campionilor] DolceSport2

 

Miercuri

14:00 CICLISM: Campionatul Mondial pe velodrom Eurosport1

16:30 CICLISM: Pro Tour Eurosport1

18:30 – 0:30 TENIS: WTA Bogota DigiSport2

21:45 FOTBAL: Bayern Munchen – Real Madrid [Liga Campionilor] DolceSport1

21:45 FOTBAL: Atletico Madrid – Leicester [Liga Campionilor] DolceSport2

 

Joi

12:00 – 18:00 TENIS: WTA Biel DigiSport2

14:00 CICLISM: Campionatul Mondial pe velodrom Eurosport1

18:30 – 2:30 TENIS: WTA Bogota DigiSport2

22:00 FOTBAL: Anderlecht – Manchester United [Liga Europa] ProTv

22:00 FOTBAL: Ajax Amsterdam – Schalke 04 [Liga Europa] DolceSport2

22:00 FOTBAL: Olympique Lyon – Besiktas [Liga Europa] DolceSport3

22:00 FOTBAL: Celta Vigo – Genk [Liga Europa] DolceSport4

 

Vineri

12:00 – 18:00 TENIS: WTA Biel DigiSport2

14:00 FORMULA 1: Marele Premiu al Bahrainului DigiSport1 / DolceSport1

14:00 CICLISM: Campionatul Mondial pe velodrom Eurosport1

18:00 FORMULA 1: Marele Premiu al Bahrainului DigiSport2 / DolceSport1

19:30 TENIS: WTA Biel DigiSport2

23:45 TENIS: ATP Houston DigiSport2

 

Sambata

12:00 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

13:30 FOTBAL: Inter – Milan [Serie A] DigiSport1

14:00 CICLISM: Campionatul Mondial pe velodrom Eurosport2

15:00 FORMULA 1: Marele Premiu al Bahrainului DigiSport2 / DolceSport1

16:30 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

16:30 FOTBAL: Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt [Bundesliga] Eurosport2

17:15 FOTBAL: Sporting Gijon – Real Madrid [La Liga] DigiSport2 / DolceSport2

17:45 HANDBAL F: Ferencvaros – CSM Bucuresti [Liga Campionilor] DigiSport1 / DolceSport1

18:00 FORMULA 1: Marele Premiu al Bahrainului DigiSport3 / DolceSport3

19:30 FOTBAL: Southampton – Manchester City [Premier League] Eurosport1

19:30 FOTBAL: Bayer Leverkusen – Bayern Munchen [Bundesliga] Eurosport2

20:00 FOTBAL: CSU Craiova – Astra [Liga 1] DigiSport1 / DolceSport1

21:30 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

21:45 FOTBAL: Barcelona – Real Sociedad [La Liga] DigiSport2 / DolceSport2

23:00 TENIS: ATP Houston DigiSport1

 

Duminica

8:00 MOTOCICLISM: Campionatul Mondial de anduranta Eurosport2

9:00 CICLISM: Campionatul Mondial pe velodrom Eurosport1

12:00 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

12:00 TENIS: ATP Houston DigiSport2

14:00 MOTOCICLISM: Campionatul Mondial de anduranta Eurosport2

15:45 CICLISM: Amstel Gold Eurosport1

16:00 FOTBAL: Werder Bremen – Hamburger SV [Bundesliga] Eurosport2

16:00 TENIS: WTA Biel DigiSport2

15:00 FORMULA 1: Marele Premiu al Bahrainului DigiSport1 / DolceSport1

18:30 FOTBAL: SV Darmstadt 98 – Schalke 04 [Bundesliga] Eurosport2

20:30 FOTBAL: Dinamo – Viitorul [Liga 1] DigiSport1 / DolceSport1

21:00 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

22:00 TENIS: ATP Houston DigiSport2