17 – 23 Aprilie 2017

sport la tv

Toate competitiile sunt LIVE

Cele mai interesante meciuri sunt evidentiate cu rosu

 

Luni

12:00 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

12:00 – 20:00 TENIS: ATP Monte Carlo DigiSport2

15:30 CICLISM: Turul Alpilor Eurosport2

16:30 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

20:30 FOTBAL: CFR Cluj – Steaua [Liga 1] DigiSport1 / DolceSport1

22:00 FOTBAL: Middlesbrough – Arsenal [Premier League] Eurosport1

 

Marti

12:00 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

12:00 – 20:00 TENIS: ATP Monte Carlo DigiSport2

15:30 CICLISM: Turul Alpilor Eurosport2

16:30 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

21:00 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

21:45 FOTBAL: Real Madrid – Bayern Munchen [Liga Campionilor] ProTv

21:45 FOTBAL: Leicester – Atletico Madrid [Liga Campionilor] DolceSport2

 

Miercuri

12:00 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

12:00 – 20:00 TENIS: ATP Monte Carlo DigiSport2

13:00 CICLISM: Turul Alpilor Eurosport2

15:30 CICLISM: Sageata Valona Eurosport1

17:30 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

21:00 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

21:45 FOTBAL: Barcelona – Juventus [Liga Campionilor] DolceSport1

21:45 FOTBAL: AS Monaco – Borussia Dortmund [Liga Campionilor] DolceSport2

 

Joi

12:00 – 20:00 TENIS: ATP Monte Carlo DigiSport2

15:00 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

15:30 CICLISM: Turul Alpilor Eurosport2

21:00 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

22:00 FOTBAL: Manchester United – Anderlecht [Liga Europa] ProTv

22:00 FOTBAL: Besiktas – Olympique Lyon [Liga Europa] DolceSport2

22:00 FOTBAL: Schalke 04 – Ajax Amsterdam [Liga Europa] DolceSport3

22:00 FOTBAL: Genk – Celta Vigo [Liga Europa] DolceSport4

 

Vineri

12:00 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport2

12:00 – 20:00 TENIS: ATP Monte Carlo DigiSport2

14:00 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

15:30 CICLISM: Turul Alpilor Eurosport2

17:00 – 0:00 MOTOCICLISM: Campionatul Mondial Eurosport1

21:00 FOTBAL: FC Koln – Hoffenheim [Bundesliga] Eurosport2

 

Sambata

11:00 – 15:00 TENIS: Romania – Marea Britanie [FED Cup] DigiSport1 / DolceSport2

12:00 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1

14:00 TENIS: ATP Monte Carlo DigiSport2

16:00 FOTBAL: Bayern Munchen – Mainz [Bundesliga] Eurosport2

17:00 – 0:00 MOTOCICLISM: Campionatul Mondial Eurosport1

17:30 FOTBAL: Astra – CFR Cluj [Liga 1] DigiSport1 / DolceSport1

19:15 FOTBAL: Chelsea – Tottenham [Cupa Angliei] DigiSport2 / DolceSport2

19:30 FOTBAL: Monchengladbach – Borussia Dortmund [Bundesliga] Eurosport2

20:30 FOTBAL: CSU Craiova – Dinamo [Liga 1] DigiSport1 / DolceSport1

21:45 FOTBAL: Fiorentina – Inter [Serie A] DigiSport2

 

Duminica

11:00 – 15:00 TENIS: Romania – Marea Britanie [FED Cup] DigiSport1 / DolceSport2

12:00 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport2

15:00 CICLISM: Liege-Bastogne-Liege Eurosport1

15:30 TENIS: ATP Monte Carlo DigiSport2

16:30 FOTBAL: Freiburg – Bayer Leverkusen [Bundesliga] Eurosport2

17:00 FOTBAL: Arsenal – Manchester City [Cupa Angliei] DigiSport1 / DolceSport1

18:00 – 23:00 MOTOCICLISM: Campionatul Mondial Eurosport1

18:30 FOTBAL: Schalke 04 – Leipzig [Bundesliga] Eurosport2

21:45 FOTBAL: Real Madrid – Barcelona [La Liga] DigiSport1 / DolceSport1

23:00 SNOOKER: Campionatul Mondial Eurosport1